Skalowanie landing page'y i ponowne wykorzystanie sekcji

Przykład skalowania landing page'y

W poprzedniej lekcji omawialiśmy duplikację landing page'y – dziś dowiesz się, jakie inne metody mogą pomóc Ci w skalowaniu działań marketingowych online. Pokażę Ci też, które elementy landing page'y możesz wykorzystywać wielokrotnie i jakie płyną z tego korzyści.

Reklamy w TV i internecie

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w różnicy pomiędzy reklamą online a reklamą w telewizji. Jeżeli uruchamiasz kampanię telewizyjną, nie masz tak naprawdę zbyt wielu opcji personalizacji czy targetowania. Możesz oczywiście wybrać segment, w którym Twoja reklama będzie emitowana – na tej zasadzie działają reklamy puszczane w przerwach meczów czy seriali – są dopasowane do odbiorców tego rodzaju treści.


Aby zwiększyć efektywność swoich reklam, analitycy marketingowi sprawdzają preferencje widzów i na tej zasadzie próbują dopasować wyświetlane spoty do odbiorców. W telewizji jednak możliwości są niezwykle ograniczone. Twórcy reklam bazują na założeniach, przewidywaniach i danych z poprzednich kampanii.


W Internecie możesz wybrać, komu dokładnie chcesz pokazać reklamy, bazując na danych, które udostępniają internauci portali społecznościowych – wiek, miejsce zamieszkania czy zainteresowania. Pamiętaj jednak, że z wielką siłą... może przyjść wielki zawrót głowy – nie jest łatwo wybrać, z kim chcesz się komunikować na dobry początek. Robi się jednak o wiele łatwiej, gdy zdecydujesz się na skalowanie działań marketingowych.


Skalowanie sprawia, że już nie musisz wybierać – możesz dotrzeć do różnych grup odbiorców, wkładając w to mniej wysiłku. Brzmi zachęcająco? Ale jak to zrobić?

Dlaczego warto skalować marketing online?

Najlepsze narzędzie do skalowania

Landing page'e idealnie nadają się do skalowania – łatwo je zbudować, nie potrzebujesz zespołu, aby stworzyć i obsługiwać landing page, a jeżeli wolisz zlecić komuś wykonanie landing page'a... i tak wyjdzie taniej w porównaniu do klasycznych stron internetowych.


Co więcej, możesz bez problemu klonować landing page'e i wykorzystywać je ponownie (jak opisywałem w poprzedniej lekcji).

Jednym z potencjalnych problemów w duplikowaniu landing page'y jest sytuacja, w której musisz zaktualizować wszystkie landing page'e jednocześnie. Załóżmy, że na kilku landing page'ach powtarza się ta sama sekcja z informacjami na temat Twojej firmy. W międzyczasie, gdy już wszystkie landing page są opublikowane i działają, zmianie uległy ważne dane firmowe – adres, numer telefonu, a może nawet nazwa czy logo.


Edytowanie każdego landing page'a osobno to koszmarnie żmudna robota, zwłaszcza jeśli masz ich kilkadziesiąt lub nawet kilkaset. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu – w Landingi nazywamy to sekcjami inteligentnymi. Jak to działa?


Sekcje inteligentne (smart sekcje) to w rzeczywistości sekcje landing page'y, które możesz zapisać jako szablony. Utwórz sekcję, dodaj wszystkie informacje i zapisz jako sekcję inteligentną. Od teraz możesz dodać ją do dowolnej liczby landing page'y. To nie wszystko – gdy tylko zaktualizujesz zawartość jednej sekcji, zmiany od razu staną się widoczne we wszystkich jej odpowiednikach!

Sekcje inteligentne

Wszystkie te rozwiązania działają świetnie, jeżeli uruchamiasz wiele landing page'y dla jednej kampanii, a jeszcze więcej zyskasz, gdy prowadzisz wiele kampanii jednocześnie.


Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji najlepiej zrobisz, przygotowując osobne reklamy dla każdego landing page'a – dzięki temu zachowasz spójność pomiędzy treściami reklam a treściami na landing page'ach. Połączenie duplikacji landing page'y z sekcjami inteligentnymi pomoże Tobie i Twojej firmie oszczędzić sporo cennego czasu.

Podziel się opinią i zdobądź darmową Checklistę!

Daj nam znać, co sądzisz o Akademii Landing Page, a my w zamian wyślemy Ci użyteczną checklistę.

Dzięki niej szybko sprawdzisz, czy Twój landing page jest gotowy do działania!

POBIERZ
ZA DARMO

Podsumowanie

1. Skalowanie przyda Ci się najbardziej, jeżeli uruchamiasz kilka kampanii jednocześnie, a w każdej masz kilka landing page'y.

2. Zaoszczędzisz sporo czasu i pracy, jeżeli skorzystasz z duplikacji landing page'y
i tworzenia sekcji inteligentnych.

3. Dla każdej grupy odbiorców stwórz osobne treści – personalizowany content wciąż jest w cenie!

Przewodnik po lead nurturingu – zadbaj o swoje leady!

Następna lekcja

Akademia Landing Page

Więcej lekcji

Co dalej?

Jednym z najbardziej niedocenianych aspektów marketingu jest lead nurturing. Właśnie dlatego następna lekcja w całości poświęcona będzie temu, jak zaopiekować się leadami, aby przekuć ich w zadowolonych klientów.