Jak znaleźć idealny szablon landing page'a?

Trzy przykłady szablonów landing page'y

Klikasz w przycisk "Nowy landing page" i stajesz przed wyborem – zaczniesz tworzyć od pustej, białej kartki czy też wybierzesz gotowy szablon? Jeżeli nie masz zbyt wiele doświadczenia w projektowaniu, szablony to bezpieczniejsza, a więc zwyczajnie lepsza opcja. Tylko jak znaleźć ten jedyny, najlepszy szablon wśród kilkudziesięciu, a może nawet kilkuset wariantów do wyboru?

Wbudowane szablony

Większość kreatorów landing page'y posiada własne zasoby szablonów, czym często się chwalą. Sto, trzysta, czterysta szablonów? Im więcej, tym lepiej, ponieważ rośnie szansa, że w tak dużej grupie znajdziesz taki, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Z drugiej jednak strony nie zawsze ilość równa się jakości i nawet wśród tysiąca szablonów możesz nie trafić na wystarczająco dobry... za to zmarnujesz mnóstwo czasu na ich przeglądanie.


Wskazówka: sprawdź, czy kreator, który wybrałeś/aś, posiada bibliotekę szablonów podzieloną na kategorie. Jeżeli tak, poszukiwania odpowiedniego szablonu mogą znacząco przyspieszyć.

Czarno-biały szablon landing page'a

Katalogi szablonów

Czasem, mimo najszczerszych chęci i szerokiego wyboru, trudno znaleźć perfekcyjny szablon wśród zasobów kreatora landing page'y. Na szczęście Twoje możliwości na tym się nie kończą.


W Internecie funkcjonuje sporo katalogów z szablonami, za które, co prawda, trzeba dodatkowo zapłacić, ale jest ich wiele i łatwo można je wyszukać, korzystając z rozbudowanych filtrów. Przykładami takich sklepów są TemplateMonster oraz ThemeForest.

Jeżeli budżet na to pozwala, a Ty nie masz czasu, chęci czy umiejętności, by samodzielnie stworzyć szablon landing page'a, możesz taki design po prostu zlecić profesjonalistom. W Landingi oferujemy usługę projektowania landing page'y naszym klientom zgodnie z ich wymaganiami – jestem pewien, że w ofercie pozostałych narzędzi do tworzenia landing page'y również znajdziesz taką usługę.


Miej oczy otwarte na różnorakie okazje, jakie się w tym kontekście pojawiają – sporo firm oferuje swoim klientom zniżki lub nawet bezpłatny projekt landing page'a w ramach prezentu powitalnego.

Design skrojony na miarę

Na efektywność landing page'a wpływają dziesiątki elementów. Jednym z nich z pewnością jest odpowiedni szablon. Co więc sprawia, że jest on, no właśnie, odpowiedni?


Czy układ szablonu jest jasny?

Jak ocenić, czy szablon jest wystarczająco dobry?

Czy szablon można dopasować do własnych preferencji?

  • Czy przyciski się wyróżniają i są wystarczająco widoczne?
  • Czy nagłówek jest właściwie umiejscowiony i zwraca uwagę?
  • Czy kolorystyka szablonu jest spójna?
  • Czy wszystkie kluczowe elementy są edytowalne?
  • Czy możesz dowolnie dodawać i usuwać sekcje?
  • Czy istnieją jakieś nienaruszalne elementy?

A wreszcie: czy ten szablon Ci się podoba?

Nawet odpowiedzi na powyższe pytania nie rozwiewają wszelkich wątpliwości, zwłaszcza, jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z landing page'ami. Jeżeli potrzebujesz więcej inspiracji, chcesz dowiedzieć się, co na stronach docelowych działa, a czego raczej należy unikać, przeczytaj tekst napisany przez mojego kolegę: 55 przykładów landing page’y dla biznesu!

Podziel się opinią i zdobądź darmową Checklistę!

Daj nam znać, co sądzisz o Akademii Landing Page, a my w zamian wyślemy Ci użyteczną checklistę.

Dzięki niej szybko sprawdzisz, czy Twój landing page jest gotowy do działania!

POBIERZ
ZA DARMO

Podsumowanie

1. Sprawdź galerię szablonów w swoim kreatorze landing page'y.

2. Przeszukaj płatne katalogi szablonów.

3. Zamów projekt landing page'a, jeżeli nie masz grafika na pokładzie.

4. Zainspiruj się naszym ebookiem i sprawdź, co czyni szablon efektywnym.

Tworzenie przekonujących treści na landing page'e

Następna lekcja

Akademia Landing Page

Więcej lekcji

Co dalej?

W piątym rozdziale tej Części porozmawiamy o tworzeniu treści na landing page. Dowiesz się, jakie są kluczowe elementy contentu, o czym warto pamiętać i czego unikać.