Ostatnia szansa dofinansowanie
5000 zł
z “Mój Prąd”
Eko Idea, to ugruntowana firma realizująca instalacje fotowoltaiczne w woj. śląskim i łódzkim. Zrealizowaliśmy już setki efektywnych instalacji fotowoltaiki w prywatnych domach i na budynkach firmowych i halach produkcyjnych. Dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne staniesz się niezależny od dostawcy prądu oraz zmian cen prądu. Jednocześnie Twoje gospodarstwo lub firma zaczną oszczędzać i przyczynią się do poprawy jakości środowiska.
1. Kontakt z doradcą
wstępna rozmowa i ustalenie dogodnego terminu spotkania
Dziś
i audyt techniczny
2. Wizja lokalna
2-3 dni
3. Podpisanie umowy
i uzgodnienie terminu prac
dzień 7
na budowę
4. Dostawa komponentów
15 dni
5. Budowa, montaż i podłączenie
instalacji do sieci. Później pozostaje już tylko odbiór instalacji przez zakład energetyczny.
30 dzień
Dzięki naszym instalacjom fotowoltaicznym, masz dostęp do monitoringu i pracy Twojej fotowoltaiki. Poprzez aplikację na smartphonie możesz 24/7 sprawdzać jak pracuje Twoja instalacja oraz ile prądu wytwarza każdego dnia. Wszystko widzisz na czytelnych statystykach i tabelach.
Instalacja fotowoltaiczna 5,18 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 9,99 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 5,70 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 7,04 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 9,00 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 9,99 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 5,36 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 7,04 kWp
Instalacja fotowoltaiczna 9,00 kWp
Czy fotowoltaika się opłaca? Jak działa system opustów?
Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz zmniejszyć wysokość rachunków za prąd nawet o 90%. To możliwe, ponieważ przestaniesz kupować prąd z zakładu energetycznego, a zamiast tego zaczynasz go produkować sam. Stajesz się niezależny od wzrostów cen energii elektrycznej.
Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną, która na bieżąco zasila Twój budynek. Może jednak zdarzyć się – np. latem – że system wytwarza za dużo prądu. Wówczas nadmiar energii trafia do tzw. „magazynu energetycznego” w sieci. Gdy zaś energii uzyskanej dzięki fotowoltaice jest za mało, niedobór jest uzupełniany z zasobów zakładu energetycznego. To wymiana bardzo opłacalna finansowo, ponieważ:
Co ważne, zgodnie z nowelizacją Ustawy o odnawialnych źródłach energii z 2016 roku, która weszła w życie 1 stycznia 2017 roku:
W odpowiednio dobranej instalacji fotowoltaicznej bilans energii oddanej i pobranej zeruje się. A to oznacza, że Twoje oszczędności mogą wynieść nawet do 90%. W praktyce zostają tylko opłaty stałe od operatora sieci energetycznej w wysokości ok. 10% rachunku za prąd.
Jak długo zajmuje montaż instalacji?
Kompletny montaż zależy od wielkości instalacji i trwa od 2 do 3-4 dni.
Kiedy i czy zawsze opłaca się zamontować instalację fotowoltaiczną?
Odpowiedz jednoznacznie brzmi NIE ZAWSZE.
Instalacji fotowoltaicznej nie montujemy w miejscach gdzie występuje zbyt dużo cienia. Podczas planowania instalacji należy zwrócić uwagę na wysokie budynki czy drzewa, kominy anteny i inne przeszkody powodujące zacienienia.
Wyjątkiem od reguły jest zastosowanie optymizerów mocy firmy np: Solar Edge. Optymizery mocy powodują powodują, że każdy panel pracuje oddzielnie dlatego w przypadku przejściowego zacienienia można zamontować panele.
Kolejnym powodem jest zbyt nieregularny dach. Może się okazać, że paneli nie da się zamontować w zaplanowany wcześniej sposób.
Zbyt małe rachunki za prąd mogą spowodować, że ekonomiczne uzasadnienie zamontowania paneli traci sens. W przypadku małych poborów energii elektrycznej proponowana instalacja byłaby proporcjonalnie mniejsza, a im mniejsza instalacja tym cena się zwiększa.
Ile energii produkują panele?
Produkcja energii przez instalację fotowoltaiczną zależy od wielu czynników takich jak:
Produkcja energii elektrycznej przez system fotowoltaiczny ciągle i dynamicznie się zmiania. Dlatego uniwersalnym rozwiązaniem jest operowanie na rocznych uzyskach. Dlatego można określić, że dla każdego 1 kWp mocy zainstalowanej roczna produkcja wynosi:
Jak dobrać poprawnie instalację fotowoltaiczną?
Instalacje fotowoltaiczną dobieramy na podstawie rocznego zużycia energii elektrycznej.
System opustów zakłada, że za każdą 1 kWh wprowadzoną do sieci można odebrać 0,8 kWh. W typowym domu rodzinnym udział autokonsumpcji wyprodukowanej energii wynosi około 20-30% - z tego wynika że około 80-70% energii zostanie wprowadzona do sieci. Do tego należy założyć że instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje do 1000 kWh z każdej 1 kWp mocy zainstalowanej. Ostatnim parametrem jest ilość energii zużywanej rocznie, którą można odczytać z rachunku za energię.
Instalacja poprawnie dobrana powinna wyprodukować ilość energii odpowiadającej rocznemu zużyciu energii.
Przy założeniu powyższych wariantów w uproszczeniu możemy założyć:
Czy na moją instalację obowiązuje gwarancja?
Oczywiście korzystamy z renomowanych producentów z których każdy jest pewny swoich produktów i daję gwarancję wynoszącą:
i umów się na bezpłatną konsultację Twojej instalacji fotowoltaicznej.
Nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania i wspólnie ustalicie dogodny termin realizacji.
To może być ostatnia szansa na dofinansowanie do 5000 zł z programu "Mój Prąd".
lub zadzwoń do nas tel. 739 905 856
COPYRIGHTS 2020 Eko Idea
* pole obowiązkowe