Landing Page'e i Google Ads – co sprawia, że tak dobrze współpracują?

Landing Page i Google Ads

Wciąż powtarzamy, jak efektywnym i przydatnym narzędziem marketingowym są landing page'e. Czasem jednak nawet stworzenie świetnego landing page'a nie wystarczy, jeżeli potrzebujesz rezultatów szybko i nie masz czasu na sprowadzanie ruchu organicznego. Właśnie w takich sytuacjach warto uruchomić "adsy".


Płatne reklamy to świetny sposób na zwiększenie ruchu w krótkim czasie, niosią jednak za sobą ryzyko zmarnowania pieniędzy. Żeby zminimalizować to zagrożenie, skup się na precyzyjnym targetowaniu.

70% marketerów korzysta z landing page'y w połączeniu z płatnymi reklamami

Zacznijmy od danych. Czy wiesz, że prawie 70% marketerów korzysta z landing page'y w połączeniu z płatnymi reklamami? Eksperci w dziedzinie nie mogą się przecież mylić... prawda? Niestety, choć wielu marketerów twierdzi, że aktywnie korzysta z landing page'y, pozyskane dane wskazują, że aż 44% kliknięć w kampaniach B2B kieruje ruch nie na landing page'e, a na strony główne firm.


To niepotrzebna strata zasobów – wysiłek, jaki trzeba włożyć w stworzenie landing page'a, to przy skali potencjalnych zysków niemal żadna praca.


Landing page'e to najlepszy wybór dla prowadzenia płatnych kampanii, ponieważ z definicji są one silnie skupione na przedmiocie reklamy. Brak rozpraszaczy, brak odgałęzień, które utrudniają użytkownikom przejście przez zaplanowany proces – landing page'e oferują prostą ścieżkę od reklamy, przez landing page, aż do zakupu.

Dlaczego landing page'e?

Dlaczego Google Ads?

Popularność usług Google nie wzięła się znikąd. Google Ads to największa platforma do marketingu online, która oferuje tak wiele opcji personalizacji i targetowania, że możemy nawet mówić o klęsce urodzaju. Wielu, zwłaszcza początkujących, marketerów wskazuje, że mnogość opcji jest dla nich przytłaczająca. Na szczęście Google Ads nie zostało stworzone jedynie dla profesjonalistów z latami doświadczenia.


Każdy użytkownik Google może skorzystać z bezpłatnych poradników, kursów oraz tutoriali, które przeprowadzają zainteresowanych krok po kroku przez proces tworzenia kampanii reklamowych.


Reklamy w Google Ads mogą (a nawet powinny) być targetowane – dobre dopasowanie reklamy do grupy odbiorców daje pewność, że tylko faktycznie zainteresowani ofertą zobaczą reklamę w swojej sieci wyszukiwania. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wygląda typowa reklama w Google, wpisz cokolwiek w wyszukiwarce Google. My wypróbowaliśmy frazę "camping equipment”.

Google Ads zalety
Przykład reklamy w wynikach wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania, które nam się wyświetliły, pasują do tego, czego szukaliśmy. Istnieje więc duża szansa, że osoba zainteresowana ekwipunkiem kempingowym faktycznie kliknie w reklamę wyświetlającą się u góry strony, zanim przewinie w dół w poszukiwaniu innych propozycji.


Każda róża ma jednak kolce (a przynajmniej jeden): niewłaściwa konfiguracja reklamy może doprowadzić do znacznych strat finansowych. Z jednej strony dobrze jest trafić z reklamą do szerokiego grona odbiorców, jednak zbyt szeroka grupa generuje ogromny współczynnik CPC (cost per click, czyli koszt za kliknięcie), co może doprowadzić do tego, że kampania okaże się po prostu nieopłacalna.


Google Ads to potężne narzędzie, ale tylko wtedy, gdy pieczę nad reklamami powierzy się osobie, która wie, co robi. Nie jest to fizyka jądrowa, ale wymaga nieco przygotowań – dokładnie tak samo, jak tworzenie landing page'y!


Pamiętasz, jak w trzeciej Części Akademii Landing Page mówiliśmy o Google Ads? Wspomnieliśmy wtedy istnienie Skillshop – platformy, na której możesz nauczyć się wszystkiego, co potrzebne, do korzystania z narzędzi Google. Warto tam zajrzeć, jeżeli na poważnie myślisz o wykorzystaniu Google Ads w kampaniach reklamowych.

Podziel się opinią i zdobądź darmową Checklistę!

Daj nam znać, co sądzisz o Akademii Landing Page, a my w zamian wyślemy Ci użyteczną checklistę.

Dzięki niej szybko sprawdzisz, czy Twój landing page jest gotowy do działania!

POBIERZ
ZA DARMO

Podsumowanie

1. Połączenie landing page'y z Google Ads pozwoli Ci stworzyć kampanie, które
z dużą dokładnością trafią do zainteresowanych użytkowników.

2. Obsługa Google Ads nie jest tak trudna, jak się wydaje. Jeżeli jednak masz z tym problemy, sprawdź Google Skillshop – znajdziesz tam sporo wiedzy absolutnie za darmo!

3. Google Ads oferuje mnóstwo opcji targetowania, dzięki czemu wyświetlisz swoje reklamy jedynie tym, którzy są zainteresowani Twoimi produktami.

4. Korzystanie z landing page'y w marketingu PPC jest coraz bardziej popularne. Zacznij teraz, aby mieć większą szansę na przebicie się!

Landing page'e i reklamy na Facebooku

Następna lekcja

Akademia Landing Page

Więcej lekcji

Co dalej?

Google Ads to nie jedyna platforma do marketingu online. W następnej lekcji opowiemy o tym, jak prowadzić kampanie w social media – zaczniemy od narzędzia Facebooka oraz podpowiemy, jak połączyć je z landing page'ami.