Publikacja landing page'a

Przykład opublikowanego landing page'a

Minęło już sporo czasu, odkąd rozpoczęliśmy podróż w ramach Akademii Landing Page. Wiele się zmieniło od tego czasu, a najlepszym dowodem jest to, że teraz możesz już opublikować swój landing page i możesz to zrobić na kilka sposobów: jako osobną stronę (na własnej domenie), jako stronę na WordPressie lub przez osadzenie pliku .PHP na własnym serwerze.


W tej lekcji pokażę Ci, jak opublikować landing page'e i co zrobić, gdy są już widoczne dla wszystkich!

Zanim opublikujesz

W poprzedniej lekcji opowiadaliśmy o domenach – wspomniałem wtedy o domenach testowych. Większość kreatorów landing page'y udostępnia tego rodzaju domeny dla swoich klientów. Możesz z nich korzystać właśnie po to, by sprawdzać, jak wyglądają poszczególne elementy landing page'a i zbierać feedback od swojego zespołu lub klientów.

W Landingi każdy landing page może zostać opublikowany na bezpłatnej domenie testowej. Oznacza to, że możesz wysłać link do landing page'a klientowi, współpracownikom i komu jeszcze chcesz. Taki landing page nie zostanie zaindeksowany przez robota Google, więc o ile nie udostępnisz linka publicznie, nikt nie znajdzie Twojego landing page'a. Będzie on dostępny tylko dla wąskiej grupy odbiorców, którym go wyślesz. Wykorzystaj czas testowania, aby:

Opcje publikacji w Landingi
  • zebrać feedback,
  • przetestować wygląd strony i jej elementów,
  • sprawdzić wyświetlanie na różnych urządzeniach,
  • przetestować szybkość ładowania strony.

Jeżeli masz już przekonanie, że Twój landing page jest gotowy do publikacji, czas na wybór odpowiedniej formy publikacji.

Publikacja na własnej domenie

Publikowanie na własnej domenie wymaga jedynie kilku kliknięć. Przejdź do ustawień landing page'a, wejdź w opcje publikacji i zmień obecny URL (w tej chwili powinna się tam wyświetlać domena testowa) na nazwę własnej domeny.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojej domeny, zajrzyj do poprzedniej lekcji Akademii Landing Page – tam wyjaśniliśmy, jak ją zdobyć.


Samodzielny landing page opublikowany na własnej domenie to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcesz kierować na niego ruch z reklam.

Publikacja na WordPressie

Najprostszym sposobem na publikację landing page'a na WordPressie jest skorzystanie z dedykowanej wtyczki. Aby sprawdzić, czy Twój kreator landing page'y współpracuje z WordPressem, przejdź do dashboardu WordPressa i wyszukaj wtyczkę wpisując nazwę Twojego narzędzia do landing page'y – jeżeli tam jest, po prostu kliknij "Zainstaluj".


Masz już wtyczkę, teraz jednak potrzebny Ci będzie token API. Wygenerowanie takiego tokena będzie się różniło w zależności od kreatora, z jakiego korzystasz, ale zawsze będzie to łatwy proces. W Landingi możesz uzyskać token, logując się do platformy, wybierając zakładkę "Mój profil", a następnie "Tokeny API". Tam wystarczy dodać token, podając jego nazwę. To wszystko!


Skopiuj token do schowka i przejdź do WordPressa. Wejdź w zakładkę "Zainstalowane wtyczki" i aktywuj swoją. Następnie przejdź do ustawień wtyczki i dodaj token API. Od tej pory powinna być dostępna lista landing page'y. Wybierz, który chcesz zaimportować, i to wszystko!

Landing page'a możesz opublikować także przez pobranie pliku .PHP i umieszczenie go w folderze na swoim serwerze tak jak każdego innego pliku strony internetowej.


Więcej o tym sposobie przeczytasz w instrukcji, jak umieścić landing page na własnym serwerze.

Osadzanie pliku .PHP

Podziel się opinią i zdobądź darmową Checklistę!

Daj nam znać, co sądzisz o Akademii Landing Page, a my w zamian wyślemy Ci użyteczną checklistę.

Dzięki niej szybko sprawdzisz, czy Twój landing page jest gotowy do działania!

POBIERZ
ZA DARMO

Podsumowanie

1. Masz trzy sposoby na publikację landing page'a: jako osobna strona, na WordPressie lub na swoim serwerze.

2. Jeżeli chcesz uruchomić reklamy prowadzące na landing page, wykorzystaj pierwszy sposób.

3. Jeżeli zaktualizujesz landing page opublikowany na WordPressie z poziomu platformy, zmiany od razu będą widoczne.

Kierowanie ruchu na landing page

Następna lekcja

Akademia Landing Page

Więcej lekcji

Co dalej?

Niezależnie od tego, jak dobry landing page udało Ci się stworzyć, wciąż potrzebujesz skierować nań nieco ruchu, aby zacząć zbierać konwersje. Mamy plan na następną lekcję!