Jak wykorzystać potęgę integracji?

Loga narzędzi i integracji

Witaj w Części 3 Akademii Landing Page! Poprzedni moduł poświęciliśmy budowaniu landing page'a, a teraz – skoro wiemy już, jak to zrobić – przygotujemy landing page do publikacji. Pierwszym krokiem na tej drodze powinno być zintegrowanie Twojego kreatora landing page'y z innymi narzędziami. Co dzięki temu zyskasz? Przekonaj się!

Dlaczego potrzebujesz integracji?

Zintegrowanie landing page'a z aplikacją lub oprogramowniem oznacza, że możesz zyskać dostęp do funkcjonalności oferowanych przez dane narzedzie i w ten sposób wyciągnąć jeszcze więcej ze swoich landing page'y. Może Ci to oszczędzić sporo czasu – unikniesz powtarzalnych czynności, takich jak wysyłanie maili czy grupowanie leadów. Spraw, by landing page'e zaczęły pracować dla Ciebie!

Integracja landing page'y otwiera nowe możliwości, ale jakie? Sprawdź, co zyskasz na współpracy z innymi narzędziami!

Przykład integracji w Landingi

Rodzaje integracji

Istnieje wiele rodzajów integracji dostępnych do wykorzystania z landing page'ami: możesz korzystać z integracji, by śledzić i analizować dane landing page'y, wysyłać automatycznie maile, zarządzać leadami itp. Oto pełna lista:

Wysyłanie emaili ręcznie wcale nie jest uciążliwe... pod warunkiem, że masz do wysłania pięć wiadomości i robisz to najwyżej przez kilka dni. Gdy tylko liczba maili wzrośnie, pomoc okaże się nieoceniona – i właśnie tu do akcji wkracza integracja: pomoże Ci ogarnąć wszystkie obowiązki związane z wysyłką wiadomości.


Zintegrowanie landing page'a z narzędziem do email marketingu, takiego jak MailChimp, Drip, GetResponse czy innym, oznacza, że możesz zaplanować swoje kampanie mailowe i połączyć je z pozyskiwaniem leadów. Na przykład każdy lead, który zdobędziesz, otrzyma wiadomość powitalną – a to dopiero początek! Dzięki integracji zaplanujesz i zautomatyzujesz cały proces, niezależnie od tego, czy chcesz wysłać pojedynczy email, czy całą serię wiadomości.

Integracje email marketingowe

Integracje CRM i sprzedażowe

Systemy CRM to istotna część prowadzenia firmy, zwłaszcza gdy masz to szczęście, że obsługujesz dużą liczbę klientów.


Zintegrowanie landing page'a z systemem do zarządzania relacjami pozwala Ci dzielić przychodzące leady na kategorie, a następnie odsyłać je do odpowiednich lejków marketingowych. Możliwości jest więcej – synchronizacja leadów, scoring, weryfikacja danych kontaktowych – zaawansowany CRM posiada to wszystko, a integracja pozwoli Ci skorzystać z wymienionych funkcji w zautomatyzowany sposób.

Integracje z widgetami callback i czatami

Usprawniania Twoich landing page'y ciąg dalszy! Dodanie widgetu czatu to logiczne posunięcie, jeżeli spodziewasz się pytań nasuwających się użytkownikom w czasie wizyty na Twoim landing page'u. Co więcej, jeżeli celem Twojego landing page'a jest nawiązanie kontaktu z odwiedzającymi, możesz to zrobić bezpośrednio – widget callback pobierze ich numer telefonu i powiadomi Cię o chęci kontaktu wyrażonej przez odwiedzającego.

Integracje analityczne

Statystyki są konieczne do ciągłego rozwijania się, szkoda więc byłoby zignorować te dotyczące Twoich landing page'y. Wiele kreatorów landing page'y oferuje proste statystyki (odwiedziny, konwersje, sprzedaż), w których nie znajdziesz zbyt wielu rodzajów danych, ale możesz znaleźć również takie, które oferują wbudowane, bardziej zaawansowane narzędzie analityczne.


Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji, możesz zintegrować landing page z Google Analytics, Facebook Pixel czy Mixpanel – w ten sposób upewnisz się, że zmiany, które podejmujesz na landing page'u, zmierzają w dobrym kierunku.

Ideą landing page'y jest stworzenie prostej strony skupionej na jednym celu. To dlatego wszystkie integracje wykorzystywane są po to, by praca z landing page'ami była jeszcze prostsza.


Jeżeli sprzedajesz produkty bezpośrednio na landing page'u, potrzebujesz bramki płatności, którą możesz uzyskać dzięki integracji z PayPalem, Stripe czy PayU. Dzięki temu Twoi odwiedzający będą mogli łatwo zrobić zakupy – po prostu klikną przycisk i wpiszą swoje dane. Bramka przetworzy płatność i powiadomi Cię o dokonanym zakupie.


A jeżeli przywykłeś/aś do WordPressa, możesz z nim zintegrować swój kreator landing page'y. Dzięki temu landing page, który stworzysz (na przykład w Landingi) opublikujesz na WordPressie jednym kliknięciem.


Możesz także tworzyć własne integracje, korzystając z integracji Landingi z narzędziem Zapier. Możliwości są nieograniczone!

Pluginy, bramki płatności i pozostałe integracje

Jak ustawić integrację?

Uruchomienie potrzebnej integracji może się różnić w zależności od kreatora landing page'y, z którego korzystasz. Zazwyczaj jednak zakładka "integracje" pojawi się w widoku edycji danego elementu na landing page'u. Możesz na przykład wybrać formularz, kliknąć w "edytuj", a następnie w zakładce "integracje" połączyć formularz z narzędziem do email marketingu.


Czasami zintegrowanie landing page'a z inną aplikacją będzie wymagało dodania skryptu, ale niczym się nie martw – to o wiele prostsze, niż może się wydawać! Pomocne może się okazać, cóż, Centrum Pomocy.

Podziel się opinią i zdobądź darmową Checklistę!

Daj nam znać, co sądzisz o Akademii Landing Page, a my w zamian wyślemy Ci użyteczną checklistę.

Dzięki niej szybko sprawdzisz, czy Twój landing page jest gotowy do działania!

POBIERZ
ZA DARMO

Podsumowanie

1. Integracje są kluczowe dla osiągnięcia lepszych efektów na landing page'u.

2. Możesz ustawić różne integracje dla poszczególnych landing page'y...

3. ...a nawet dla konkretnych elementów.

4. W razie problemów przejdź do Centrum Pomocy Twojego kreatora landing page'y, gdzie każda integracja powinna być szczegółowo opisana.

Dodawanie własnej domeny do landing page'a

Następna lekcja

Akademia Landing Page

Więcej lekcji

Co dalej?

W następnej lekcji opowiemy o publikowaniu landing page'a z wykorzystaniem własnej domeny. Wyjaśnimy różnice pomiędzy własną a testową domeną, którą dostarcza dla Ciebie kreator landing page'y.